BEZPŁATNA DOSTAWA PACZKOMATY INPOST POWYŻEJ 99,00 zł

Ochrona stawów

Zobacz jako Siatka Lista
Filtruj

Produkty 20

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Bestsellery
  1. Suplement diety
    Olimp-Collaregen-400-g
    Special Price 104,90 zł 113,50 zł
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 89,91zł
  2. Suplement diety
    Olimp-Glucosamine-Plus-Sport-Edition-60-Kapsułek
  1. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +8 pkt
    Olimp-Arthroblock-60-kapsułek
  2. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +8 pkt
    Olimp-Arthroblock-Forte-60-Kapsułek
  3. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +13 pkt
    Olimp-Arthroblock-Forte-60-Kapsułek
  4. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +10 pkt
    Olimp-Artikon-MSM-30-Kapsułek
  5. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +13 pkt
    Olimp-Collaregen-400-g
    Special Price 104,90 zł 113,50 zł
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 89,91zł
  6. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +13 pkt
    Olimp-Flex-Xplode
  7. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +18 pkt
    Olimp-Flex-Xplode-504-g
  8. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +15 pkt
    Olimp-Flexagen-Forte-60-Tabletek
  9. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +5 pkt
    Olimp-Glucosamine-Flex-60-Kapsułek
  10. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +8 pkt
    Olimp-Glucosamine-Plus-60-Kapsułek
  11. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +13 pkt
    Olimp-Gold-Glucosamine-1000-120-Kapsułek
  12. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +8 pkt
    Olimp-Gold-Glucosamine-1000-60-Kapsułek
  13. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +9 pkt
    Olimp-Gold-Omega-3-D3-K2-30-Kapsułek
  14. Suplement diety
    Olimp-Gold-Vit-D3-90-tabletek
  15. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +8 pkt
    Olimp-Kolagen-Activ-Plus-80-Tabletek
  16. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +5 pkt
    Olimp-Kolagen-Activ-Plus-Sport-Edition-80-Tabletek
  17. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +6 pkt
    Olimp-Osteoblock-60-Tabletek
  18. Suplement diety
    Biogenix-Flex-genix-400-g
  19. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +30 pkt
    Olimp-Flexagen-30-Saszetek
  20. Suplement diety
    Olimp Premium Club points
    +6 pkt
    Olimp-Glucosamine-Plus-Sport-Edition-60-Kapsułek
Zobacz jako Siatka Lista
Filtruj

Produkty 20

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Co brać na ochronę stawów?

Wiele osób zastanawia się jak profilaktycznie zadbać o narząd ruchu oraz co brać na regenerację stawów? Wsparciem mogą okazać się multiskładnikowe suplementy na stawy, chrząstki i kości. W ich składzie znajduje się szereg składników o wartościowym wpływie na struktury aparatu ruchu m.in. proteiny i peptydy kolagenu, kwas hialuronowy, MSM, witaminy, minerały jak wapń, magnez lub mangan, czy siarczany glukozaminy i chondroityny.

W protekcji stawów istotną rolę odgrywają też standaryzowane ekstrakty roślinne np. Boswellia serrata (kwas boswelliowy), kurkumy (kurkuminoidy) czy imbiru (gingerole).

Jaki kolagen na stawy?

Białko kolagenowe ma różne typy. W przypadku stawów, chrząstek czy ścięgien kluczowy jest kolagen typu I i II. Jeżeli chodzi o źródło i formę, to przeważnie poleca się kolagen wieprzowy lub rybi – najczęściej w postaci hydrolizatu.

Czego nie lubią chore stawy?

Stawy o nadwyrężonej kondycji bądź objęte procesem chorobowym należy odpowiednio traktować. Przede wszystkim codzienna dieta powinna być wolna od nadmiernych ilości cukrów prostych, produktów przetworzonych czy nasyconych tłuszczów. Ponadto zalecane jest ograniczenie intensywnej aktywności fizycznej przez cały okres rekonwalescencji, co może wspomóc regenerację.

Czego brakuje w organizmie, kiedy bolą stawy?

Ból stawów może być rezultatem nieprawidłowo zbilansowanej diety i braku niektórych wartościowych składników. Wśród nich wymienia się kolagen, wapń, witaminy C, B6, D i K, magnez, mangan oraz kwas hialuronowy.

Co szkodzi stawom?

W głównej mierze jest to dieta wysokobiałkowa, w której dominują produkty mięsne – zwłaszcza grillowane lub smażone na głębokim tłuszczu. Niekorzystny wpływ na stawy mają również duże ilości prostych węglowodanów oraz konserwanty i rozmaite dodatki zawarte w produktach przetworzonych. Oprócz diety należy też pamiętać o aktywności fizycznej. Nieprawidłowa technika ćwiczeń oraz stosowanie nadmiernego obciążenia w trakcie treningów mogą negatywnie odbić się na kondycji połączeń stawowych, co może skutkować urazami lub kontuzjami.

Jak odbudować kolagen w stawach?

Jedną z opcji jest włączenie do diety produktów spożywczych bogatych w kolagen np. żelatyna wieprzowa, golonka, salceson, podroby czy gotowane kurze łapki. Niemniej jednak dla wielu osób ich specyficzny smak i forma mogą być trudne do zaakceptowania, dlatego też wiele osób sięga po suplementy wzbogacające codzienną dietę w kolagen. Oprócz nich wartościowym sposobem na odbudowanie białka kolagenowego jest utrzymanie optymalnego poziomu witaminy C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania m.in. chrząstki.

Jakie witaminy i minerały na stawy?

  • Witaminy – B6, C, D i K
  • Minerały – Magnez, Mangan, Wapń

Co na odbudowę chrząstki stawowej?

Wartościowe składniki to kolagen oraz witamina C, która pomaga w prawidłowej produkcji wspomnianego kolagenu w celu zapewniania prawidłowego funkcjonowania m.in. chrząstki. W odbudowie chrząstki stawowej mogą wspierać także kwas hialuronowy, chondroityna, glukozamina oraz organiczna siarka (MSM).

Ochrona stawów. Dlaczego warto dbać o stawy?

Na co dzień nasze stawy narażone są na rozmaite obciążenia. Wszystko zależy od prowadzonego przez nas trybu życia. Jeśli pracujemy fizycznie, trenujemy lub nawet aktywnie spędzamy wolny czas, nasze stawy eksploatowane są o wiele bardziej, niż w przypadku osób, które wykonują np. pracę biurową, czy stronią od aktywności fizycznej. Bez względu na to, czy lubisz godzinami leżeć na kanapie, czy non stop jesteś w ruchu, o stawy warto dbać.

Niestety, często zapominamy o ochronie stawów. A przecież przeciążone stawy mają duży wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. O ochronie aparatu ruchu przypominamy sobie dopiero, gdy poczujemy ból lub doznamy urazu. Sprawne stawy to zdrowe stawy! Jesteśmy wówczas mniej podatni na wspomniane urazy lub kontuzje, które niekiedy mogą na długi czas wykluczyć nas z uprawiania sportu czy pracy. Ponadto przeciążone stawy mogą sprawić, że z trudem będzie nam przychodziło wykonywanie zwykłych, niekiedy prostych obowiązków.

Dbać o stawy powinni szczególnie wyczynowi sportowcy i osoby regularnie trenujące. Nadmierny wysiłek fizyczny może prowadzić do przeciążenia stawów. O ile początkowo mogą to być niepozorne urazy, to lekceważenie ich może skończyć się naprawdę źle. Bagatelizowanie problemu może prowadzić do uszkodzenia stawów, powstania stanów zapalnych i w efekcie zwyrodnień.

Mówiąc o przeciążeniach stawów, nie sposób nie poruszyć tematu ochrony stawów kolanowych. Blisko połowę urazów, które prowadzą do zwyrodnień, dotyczy właśnie stawów kolanowych. O ochronę stawów kolanowych powinni zadbać nie tylko sportowcy i osoby uprawiające sport rekreacyjnie. Nadmierna eksploatacja tej części aparatu ruchu występuje również u osób z nadwagą, kobiet w ciąży, osób wykonujących ciężką pracę fizyczną i osób starszych.

Jak zatem dbać o stawy?

Ochrona stawów – zdrowa, zbilansowana dieta na stawy

Odpowiadając na pytanie, jak dbać o stawy, niewątpliwie w pierwszej kolejności należy postawić na zdrowe, zbilansowane odżywianie. Odpowiednia dieta na stawy to połowa sukcesu. Nie tyczy się to jedynie zachowania w dobrej kondycji naszego aparatu ruchu, w tym stawów, ale ogólnie naszego zdrowia. Kluczowy w przypadku ochrony stawów jest kolagen. To część tkanki łącznej, która ma wpływ na naszą skórę, kości, naczynia krwionośne czy chrząstkę stawową. Ludzki organizm jest w stanie produkować ten cenny składnik, jednak z wiekiem jego synteza zostaje mocno ograniczona. Dlatego warto zadbać o uzupełnienie codziennej diety w kolagen.

W jakich produktach występuje kolagen na stawy? Zawierają go m.in. podroby, chrząstki rekina czy kurze łapki. Kolagen mamy również w żelatynie spożywczej. Nie są to jednak artykuły rekomendowane do regularnego spożywania w dużych ilościach, ponieważ zawierają sporo niezdrowego tłuszczu.

Witamina C na stawy

O wiele bardziej opłacalne będzie uwzględnienie w diecie produktów zawierających witaminę C. Choć wielu z nas składnik ten kojarzy głównie z odpornością, to witamina C korzystnie wpływa również na stawy. Badania naukowe udowodniły bowiem, że witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewniania właściwego funkcjonowania kości, chrząstki, dziąseł, zębów, skóry i naczyń krwionośnych. Warto więc, aby w naszym codziennym menu znalazły się warzywa i owoce zawierające witaminę C. Mowa m.in. o owocach cytrusowych (pomarańcza, kiwi, cytryna, grejpfrut) czy warzywach takich jak: brokuły, kalafior, brukselka, papryka.

Ochrona stawów – wskazówki dla osób trenujących

Dźwiganie ciężarów, bieganie, jazda na rowerze czy skakanie – każda aktywność fizyczna ma wpływ na nasz aparat ruchu. Podczas uprawiania sportu stawy narażone są na mniejsze bądź większe obciążenia. Nie ma tutaj znaczenia, czy trenujemy czysto amatorsko, czy jesteśmy profesjonalnymi sportowcami. W obu przypadkach musimy mierzyć siły na zamiary i dobierać obciążenia tak, aby nie przeciążyć stawów i nie nabawić się bolesnych urazów lub kontuzji, które na jakiś czas mogą wykluczyć nas z uprawiania sportu.

Jak dbać o stawy w trakcie ćwiczeń? Zanim przystąpimy do treningu, warto przeprowadzić porządną rozgrzewkę, która korzystnie wpłynie na ochronę stawów. 10-15 minut wystarczy, aby pobudzić mięśnie, stawy i układ krążenia.

Odpowiednio rozgrzani możemy przystąpić do właściwego treningu. Pamiętajmy jednak, aby obciążenia zwiększać stopniowo, by nie narazić stawów na przeciążenia. Ważny jest również odpoczynek. Właściwa regeneracja sprawi, że efekty pojawią się szybciej, niż oczekujemy, a nasze stawy nie ulegną znacznym przeciążeniom.

Ochrona stawów – ćwiczenia

Proste ćwiczenia z pewnością pomogą w ochronie stawów. Dzięki nim wzmocnione zostaną mięśnie, co w efekcie pozwoli przeciwdziałać przeciążeniom stawów w trakcie bardziej intensywnych treningów lub zawodów sportowych. Chcąc zadbać o stawy, warto umówić się na wizytę do specjalisty. W tym wypadku powinno się skorzystać z pomocy fizjoterapeuty lub lekarza. Dysponują oni specjalistyczną wiedzą i z pewnością dobiorą właściwe ćwiczenia na ochronę stawów.

Ochrona stawów – suplementy diety na stawy

Wiele osób zadaje pytanie, czy warto stosować odżywki i suplementy diety na stawy? Warto, o ile te prozdrowotne preparaty będziemy traktować jako dodatki ułatwiające uzupełnienie diety o cenne składniki. W tym wypadku wspomniany kolagen, witaminę C, jak również witaminę D, mangan, kwas hialuronowy, czy glukozaminę.

Na rynku nie brakuje sklepów z suplementami diety na ochronę stawów, które zawierają wymienione powyżej komponenty. Wybór jest naprawdę spory, dlatego decydując się na zakup konkretnego preparatu w danym sklepie, warto wcześniej zasięgnąć opinii dietetyka lub lekarza. Czytajmy również etykiety. Wybierajmy produkty sprawdzone, rekomendowane przez profesjonalnych sportowców, produkowane przez znanych i cenionych na świecie producentów.

Wysokiej jakości suplementów diety na stawy nie brakuje w ofercie sklepu internetowego Olimp Store! Do wyboru są tutaj produkty cenionej wśród sportowców na całym świecie marki Olimp Sport Nutrition oraz takich marek jak: Olimp Labs, Biogenix, DNA Your Supps i Results.

Suplementy na stawy w proszku

Dla osób, które preferują suplementy diety w formie proszku, sklep Olimp Store oferuje preparat Olimp Flex Xplode®. To jedna z topowych odżywek na ochronę stawów i zarazem sztandarowy suplement diety Olimp, po który często sięgają wyczynowi zawodnicy wielu dyscyplin sportowych. Preparat w formie doskonale rozpuszczającego się proszku o pysznym smaku (grejpfrut, pomarańcza) zawiera m.in. wspomniany kolagen w postaci wysoko przyswajalnego hydrolizatu (ponad 10 g kolagenu w porcji!), witaminy C i D, glukozaminę i kwas hialuronowy. Produkt przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które chcą zadbać o prawidłowe funkcjonowanie elementów narządu ruchu. Świetnie sprawdzi się m.in. jako wsparcie w ochronie stawów u biegaczy lub kolarzy.

Jeśli już mowa o bieganiu i ochronie stawów, nie sposób przejść obok suplementu Biogenix Flex-genix®! To niezwykle zawansowana kompozycja składników aktywnych, w tym m.in. kolagenu, metylosulfonylometanu (MSM), glukozaminy, siarczanu chondroity, uzupełniona ekstraktami roślinnymi oraz wybranymi witaminami i minerałami.

Innym godnym polecenia suplementem diety na stawy w sklepie internetowym Olimp Store jest Olimp Collaregen z linii produktowej Olimp Endurance Sport. To przygotowana przez doświadczonych naukowców z nowoczesnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego firmy farmaceutycznej Olimp Laboratories mieszanka składników korzystnie wpływających na prawidłowe funkcjonowanie aparatu ruchu. W składzie nie mogło zabraknąć kluczowego dla stawów kolagenu, a także witaminy C oraz minerałów w formie wysoko przyswajalnych chelatów aminokwasowych Albion™ - miedzi i manganu, które sprzyjają w utrzymaniu prawidłowego stanu (miedź) i tworzeniu tkanek łącznych (mangan).

Suplementy na stawy w kapsułkach i tabletkach

Dla sportowców, którzy zamiast suplementów diety w proszku, wolą preparaty na stawy w postaci łatwych do połknięcia kapsułek czy tabletek, marka Olimp Sport Nutrition przygotowała:

  • Olimp Arthroblock Forte Sport Edition
  • Olimp Glucosamine Plus Sport Edition
  • Olimp Kolagen Activ Plus Sport Edition

Wymienione wyżej suplementy diety na stawy polecane są do stosowania zarówno profesjonalnym sportowcom, jak i miłośnikom aktywnego stylu życia. Przede wszystkim stanowią doskonałe wsparcie w przypadku ochrony stawów u biegaczy, kolarzy, piłkarzy, zawodników trenujących sporty walki, czy kulturystów i osób trenujących sporty siłowe.  

Odwiedź sklep Olimp Store! Dbaj o stawy w sposób profesjonalny! Nie czekaj, aby dopadły Cię kontuzje! Trenuj i chroń swoje stawy, jak na zawodowca przystało!

Z czego zbudowane są stawy?

Podstawowymi elementami współtworzącymi staw są powierzchnie stawowe pokryte składające się z chrząstki, znajdująca się pomiędzy nimi jama stawowa oraz torebka, która otacza je z zewnątrz. Wewnętrzna powierzchnia torebki stawowej nazywana jest błoną maziową i produkuje maź redukującą tarcie pomiędzy chrząstkami. Stawy w zależności od stopnia swojej złożoności, co determinuje ich ruchomość i funkcje w kontekście całe, mogą zawierać dodatkowe komponenty. Mowa tu o kaletkach maziowych, łąkotkach, kosmkach i fałdach maziowych czy trzeszczkach.

Z czego zbudowane są kości?

W budowie kości wyróżnia się następujące elementy:

  • Komórki kostne – osteocyty, osteoblasty i osteoklasty.
  • Ukrwiony szpik kostny znajdujący się we wnętrzu kości.
  • Okostna, czyli tkanka łączna włóknista otaczająca kość z zewnątrz.
  • Tkanka kostna – zbita (zewnętrzna) oraz gąbczasta (wewnętrzna) o beleczkowatej strukturze – składające się z materii organicznej (osteoid) i nieorganicznych soli mineralnych.

Oprócz tego w kościach wyróżnia się różnorodne struktury naczyniowe w postaci żył i tętnic, a także chrzęstne powierzchnie stawowe.

Jakich witamin brakuje, gdy bolą stawy?

Ból w obrębie połączeń stawowych jest przeważnie podyktowany czynnikami mechanicznymi np. przesadnym przeciążeniem wskutek wykonywania mniej lub bardziej intensywnych ćwiczeń. W wielu przypadkach dolegliwości bólowe mogą być uwarunkowane niedoborem cennych witamin i minerałów. Jeżeli chodzi o witaminy, to w głównej mierze mowa tu o witaminach C, D i K. Natomiast w kwestii minerałów należy wymienić fosfor, wapń, magnez, selen, miedź oraz potas i cynk.

Co brać na odbudowę kości?

Oprócz wyżej wymienionych witamin i minerałów istnieje szereg innych, lecz równie korzystnych składników o dobroczynnym wpływie na wzmocnienie kondycji kości i zachowanie optymalnego stanu narządu ruchu. Pozytywne oddziaływanie na układ kostny wykazują:

  • kwas hialuronowy,
  • hydrolizowany kolagen,
  • MSM – siarka organiczna,
  • siarczan glukozaminy i chondroityny,
  • wyciąg z ostryżu długiego, który zawiera kurkuminę,
  • ekstrakt z kadzidłowca, który jest źródłem kwasu boswelliowego.

Za zdrową kondycję kości odpowiada też spożycie odpowiedniej ilości pełnowartościowego białka.

Czy picie kawy szkodzi na stawy?

Trudno jednoznacznie potwierdzić, że kawa ma negatywny wpływ na kondycję stawów. Przypuszcza się, że nadmierne ilości kofeiny mogą okazać się niekorzystne dla narządu ruchu i powodować pogorszenie ich stanu. Niemniej jednak regularne picie 1 czy 2 filiżanek kawy nie powinno doprowadzić do poważnych zmian w przypadku kości czy stawów. Umiarkowana ilość kawy i kofeiny nie skutkuje powszechnie przyjmowanym ryzykiem wypłukiwania magnezu i wapnia, których niedobory mogą szkodzić stawom.