Ranking spalaczy tłuszczu 2018. Jakość i bezpieczeństwo

2018-07-13
Ranking spalaczy tłuszczu 2018. Jakość i bezpieczeństwo

Ranking spalaczy tłuszczu 2018

„Jaki spalacz tłuszczu wybrać?” To jedno z najczęściej zadawanych pytań w kontekście spalaczy tłuszczu. Postanowiliśmy Wam pomóc, przygotowując swój ranking spalaczy, biorąc pod uwagę także jakość i bezpieczeństwo produktów.

1. Gąszcz rankingów spalaczy tłuszczu. A jakość?
2. TOP 17 SPALACZY TŁUSZCZÓW - który najlepszy?
3. Stała jakość spalaczy tłuszczu Olimpu

Wpisując w wyszukiwarce Google lub innej przeglądarce internetowej frazę „ranking spalaczy tłuszczu" otrzymamy szereg stron z wynikami najlepszych suplementów diety, które pomogą nam spalić tkankę tłuszczową. Przeciętny nastolatek czy osoba dorosła, będąca amatorem w szerokim asortymencie suplementów sportowych, jest bombardowana masą informacjami z różnych portali, w których szybko może się pogubić. W związku z tym trudno będzie jej podjąć właściwą decyzję dotyczącą wyboru odpowiedniego spalacza tłuszczu. Powstaje więc pytanie, czy kierować się skutecznością (efektywnością) preparatu? A może kuszącą, wręcz banalną ceną produktu za 120 tabletek?

Gąszcz rankingów spalaczy tłuszczu. A jakość?

Osoba związana z rynkiem suplementów, zgłębiając tematykę spalaczy i dokonując analizy rynku, na pierwszy rzut oka zauważa szereg sprzeczności w klasyfikacjach spalaczy tłuszczu.

W dotychczasowych rankingach fat burnerów nikt nie poruszył ważnego aspektu - bezpieczeństwa stosowania i jakości produktu. Spalacze tłuszczu, obok przedtreningówek i boosterów testosteronu, to jedna z trzech grup suplementów najbardziej narażona na obecność substancji niedozwolonych, klasyfikowanych jako doping lub zupełnie nowych składników, często z zafałszowanym składem.

Zarówno osoby młode, jak i dorośli, mające często pierwszy raz styczność z tematyką spalaczy tłuszczy, przed wyborem suplementu na redukcję powinny mieć na uwadze nie tylko ich skuteczność działania, ale również swoje zdrowie. Dlatego, przed decyzją zakupu danego termogenika, dobrze jest kierować się rozsądkiem, na pierwszym miejscu stawiać własne dobro i zdrowie.

Istotna jest relacja jakości do ceny i ilości porcji. Ta ostatnia powinna wystarczyć minimalnie na jeden miesiąc suplementacji.

Jaki spalacz tłuszczu wybrać?
W rankingu uwzględniono produkty powszechnie dostępne w sprzedaży internetowej i stacjonarnej w Polsce. Pominięto preparaty, które mimo popularności na zachodzie, nie zawsze są dostępne do zakupu w polskich sklepach. Najczęściej wynika to z obecności na rynku polskim firm konkurencyjnych, oferujących adekwatny produkt w danej grupie, np. CLA, L-karnityna, często w korzystniejszej cenie i równie wysoką (o ile nie wyższą) jakością produktu. Są także sytuacje, w których dane fat burnery, nie pojawiają się w ofercie polskich dystrybutorów, a jest to podyktowane zbyt mocnym składem jakościowym/ilościowym odbiegającym od norm obowiązujących w Unii Europejskiej. Tak też tworzy się szara strefa, w której zdesperowani klienci chcąc zgubić zbędne kilogramy, gotowi są na zakupy produktów określanych zwyczajowo jako „spod lady”. Preparaty te często nie są zgłaszane do urzędów inspekcji sanitarnej (GIS), co czyni je nielegalnymi w obrocie.

Prezentowany poniżej ranking uwzględnia nie tylko rynek Polski. Analiza została poszerzona o weryfikację portali m.in.: Amazon i Bodybuilding. Ranking okaże się przydatny zarówno osobom początkującym, jak i doświadczonym sportowcom ćwiczącym zawodowo. Zwłaszcza ci drudzy powinni mieć na uwadze fakt, że na przestrzeni ostatnich 10 lat miały miejsce liczne dyskwalifikacje sportowców, którzy „nieświadomie” używali suplementów z niedozwolonymi składnikami. Niniejszy ranking został przygotowany w oparciu o własną analizę sprzedaży i popularności produktów.

Spalacz tłuszczu w walce z nadmiarem kilogramów

TOP 17 SPALACZY TŁUSZCZÓW - który najlepszy?

 1. OLIMP Thermo Speed Extreme, 120 kaps.  +13 punktów 
 2. MUSCLETECH Hydroxycut Hardcore Elite, 100 kaps.  
 3. OLIMP Thermo Speed Hardcore, 120 kaps.  +17 punktów 
 4. FIT LABS Trizer, 90 kaps. 
 5. OLIMP L-Carnitine 1500 Extreme, 120 kaps  +22 punkty 
 6. ANIMAL Cuts, 42 sasz.         
 7. TREC Clenburexin, 90 kaps. 
 8. OLIMP CLA z Zieloną Herbatą plus L-karnityna, 60 kaps. +10 punktów 
 9. CELLUCOR C4 Ripped, 180g 
 10. DORIAN YATES Black Bombs, 300 g 
 11. BIOGENIX X'Therm-N-tor, 90 kaps. 
 12. HI-TEC Blade 100% Fat Killer, 120 kaps. 
 13. PHARMA FREAK Ripped Freak, 60 kaps. 
 14. RESULTS Sculptify RS, 90 kaps. 
 15. BSN Hyper Shred, 100 kaps. 
 16. DNA Carni-Tea, 90 kaps. Nutrex Lipo-6 Black, 120 kaps.
 17. Nutrex Lipo-6 Black

OLIMP Thermo Speed Extreme

Na pierwszym miejscu rankingu spalaczy tłuszczu znalazł się produkt firmy Olimp - Thermo Speed Extreme. Cieszy się on dużą popularnością wśród klientów w Polsce i za granicą. Jest dystrybuowany z dużym powodzeniem w ok. 70 krajach na świecie. Olimp Thermo Speed Extreme to bezapelacyjny numer 1 na rynku fat burnerów. Jego receptura zawiera sprecyzowane dawki składników aktywnych, bez blendów substancji. Składniki są certyfikowane laboratoryjnie, ekstrakty standaryzowane na substancje aktywne posiadają wiele badań naukowych w odniesieniu do wsparcia redukcji tkanki tłuszczowej. Zaletą Olimp Thermo Speed Extreme jest wygodne dawkowanie - tylko 2 kapsułki dziennie! Wszystko to w rozsądnej cenie, względem oczekiwanych efektów oraz czasu suplementacji (60 dni), który zapewnia 1 opakowanie 120 kapsułek Olimp Thermo Speed Extreme.

MuscleTech Hydroxycut Hardcore Elite

Na 2. miejscu rankingu, plasuje się MuscleTech Hydroxycut Hardcore Elite. Produkt obecny na rynku suplementów sportowych dość długo, doczekał się nawet kilku wersji. Obecny skład, jednak już nie powala, jak ten z przeszłości, który z uwagi przepisy prawne musiał zostać zmieniony. Wiele wskazuje na to, że popularność obecnej wersji Hydroxycut Hardcore Elite wydaje się być w dużej mierze wynikiem przypisania etykiety mocnego fat burnera z poprzednich wersji.

Olimp Thermo Speed Hardcore

3. miejsce w rankingu zajmuje Olimp Thermo Speed Hardcore, młodszy brat wspomnianego Thermo Speed Extreme. Wersja Hardcore cechuje się większą różnorodnością składników aktywnych. Jego skład, względem Thermo Speed Extreme, został wzbogacony m.in. o ekstrakt Garcinia cambogia, ekstrakt pokrzywy indyjskiej (Coleus forskohlii) oraz składniki „rozgrzewające", tj. imbir i pieprz kajeński, wszystkie jako standaryzowane ekstrakty. Dodatkowo zawiera antyoksydanty w postaci polifenoli (kwas chlorogenowy), których źródłem jest naturalny ekstrakt z nasion zielonej kawy. Większa ilość składników wymusiła zmianę dawkowania na 3 kapsułki, co nie dla każdego może okazać się wygodne, ale na pewno jest skuteczne!

FIT LABS Trizer

4. pozycja w rankingu przypada dla FIT LABS Trizer. Jest to nowość na rynku spalaczy tłuszczu i w stosunkowo krótkim czasie produkt zyskał dużą przychylność klientów. Mimo bardzo bogatego składu, wątpliwości mogą budzić stosunkowo niskie dawki niektórych składników aktywnych, rzutujące na zasadność takiego połączenia.
Olimp L-Carnitine 1500 Extreme

Kolejną, 5. pozycję w rankingu fat burnerów, stanowi Olimp L-Carnitine 1500 Extreme. Wzajemna relacja parametrów: cena/jakość produktu i ilość porcji, sprawia że Olimp L-Carnitine 1500 Extreme jest najchętniej wybieranym produktem w obszernej grupie preparatów l-karnityn. Co istotne, L-Carnitine 1500 Extreme zawiera wysokiej jakości L-winian L-karnityny w dawce 1500 – 3000 mg, która jest dostarczana w 1 – 2 kapsułkach dziennie. Przeglądając etykiety innych reduktorów tłuszczu, należy mieć na uwadze często używane, niskie, wręcz śmieszne dawki l-karnityny rzędu, np. 100 mg.

Animal Cuts i Trec Clenburexin

Pozycje 6. i 7. w rankingu, zajmują odpowiednio: Animal Cuts i Trec Clenburexin. O ile Animal Cuts czas świetności miał kilka lat wcześniej, tak drugi produkt, Trec Clenburexin, wciąż cieszy się dużą popularnością u konsumentów. Animal Cuts doczekał się różnych wariantów składu, a sytuacja była analogiczna jak w przypadku MuscleTech Hydroxycut. Urzędy nadzorujące w USA i Europie wymusiły zmianę receptury Animal Cuts. Nie każdy jest również zwolennikiem zażywania aż 10 tabletek mieszanych z kapsułkami w jednym woreczku (paku) w ramach jednej porcji. Dodatkowo należy zaznaczyć, że skład Animal Cuts to blend składników, a więc dawki poszczególnych substancji nie są sprecyzowane.
Trec Clenburexin jest największym rywalem Olimp Thermo Speed. Mimo zbliżonego składu i zachęcającej do zakupu ceny, Clenburexin ustępuje Thermo Speed. Analizując i porównując formuły obu preparatów, widać różnice w składzie jakościowym i ilościowym. Zastanawiająca jest wysoka dawka kwasu pantotenowego w Clenburexin, który nie ma przełożenia na kierunkowe działanie odchudzające. Clenburexin cechuje mniej wygodne dawkowanie, aż 4 kapsułki w ciągu dnia.

Olimp CLA z Zieloną Herbatą plus L-karnityna

8. miejsce w rankingu jest zarezerwowane przez Olimp CLA z Zieloną Herbatą plus L-karnityna. Jest to niewątpliwy lider w obrębie łagodniejszych preparatów odchudzających. Olimp CLA z Zieloną Herbatą jest chętnie wybierany zwłaszcza przez kobiety. Produkt cechuje się wysoką koncentracją składników aktywnych, CLA i zielonej herbaty wspierających proces redukcji.

Cellucor C4 Ripped i Dorian Yates Black Bombs

Na 9. i 10. miejscu figurują produkty zagraniczne, które są dostępne w innej formulacji niż dotychczas opisane fat burnery, tj. w proszku. Mowa tutaj o Cellucor C4 Ripped oraz Dorian Yates Black Bombs. Niewątpliwa zaletą powyższych preparatów jest ich postać. Jako proszek w łatwy i prosty sposób są dozowane przez klientów. Omijamy wówczas problem połykania dużej liczby tabletek/kapsułek, np. Clenburexin to aż 4 kapsułki na dzień, Animal Cuts to rekordzista - 10 tabletek mieszanych z kapsułkami.

Cellucor C4 Ripped, podobnie jak Animal Cuts, zawiera blend składników. Natomiast Dorian Yates Black Bombs, dziwnym trafem, doczekał się trzeciej wersji, która aktualnie jest promowana na rynkach zachodnich.

Jakość i bezpieczeństwo spalaczy tłuszczu

Druga dziesiątka rankingu spalaczy tłuszczu

Pozycja 11. jest zajęta przez produkt firmy Biogenix, X’Therm-N-tor (czytaj jako „X terminator”), który stanowi, jak sama nazwa sugeruje, prawdziwą eksterminację dla tkanki tłuszczowej. Na uwagę zasługuje dodatek standaryzowanych ekstraktów z kakao i malin.

12. miejsce przypadło Hi-Tec Blade Fat Killer. To nowy fat burner firmy Hi-Tec, który do zakupu zachęca bardziej korelacją cena/ilość tabletek, niż składem produktu. W rzeczywistości opakowanie Blade Fat Killer wystarczy raptem na jeden miesiąc redukcji, ponieważ należy aplikować 4 tabletki w ciągu dnia.

13. miejsce zajmuje Pharma Freak Ripped Freak, którego przewagą nad pozostałymi termogenikami jest wygodne dawkowanie - tylko 1 kapsułka na dzień. Stonowane działanie produktu sprawia, że może być dedykowany dla osób początkujących.

14. i 15. pozycja to nowości na rynku spalaczy tłuszczu: Results Sculptify RS i BSN Hyper Shred, które składem oraz ceną zachęcają do zakupu, zyskują coraz to większe zaufanie wśród klientów. BSN posiada doświadczenie w branży suplementów sportowych, natomiast Results, to innowacyjna linia odżywek, która zarówno wyjątkowym składem, jak i wyróżniającym się designem, wzmacnia swój brend na rynku i zyskuje rzesze zwolenników.

16. miejsce w rankingu przypadło również nowej marce D.N.A. Your Supps, która z produktem Carni-Tea, odznaczającym się korzystnym stosunkiem cena/ilość porcji, robi pierwsze kroki na rynku fat burnerów. Z przesłanek na rynku odżywek wynika, że marka D.N.A. Your Supps nie zwalnia tempa i w najbliższym czasie możemy spodziewać się nowego, bardziej zaawansowanego składem termogenika.

Ostatnie, 17. miejsce jest przypisane dla firmy Nutrex i jej „legendarnego” spalacza Lipo-6 Black. „Legendarnego”, ponieważ na przestrzeni lat również pojawiło się kilka wersji z modyfikacją pierwotnego składu, który został zakwestionowany. Obecna receptura Lipo-6 Black, dostosowana do norm obowiązujących w Unii Europejskiej, wciąż spotyka się z mieszanym odbiorem klientów, związanym z poprzednią wersją Lipo-6.

Stała jakość spalaczy tłuszczu Olimpu

Podsumowując, należy zwrócić uwagę, że produkty firmy Olimp Thermo Speed Extreme lub Hardcore od początku wprowadzenia do powszechnego obrotu, nigdy nie musiały zmieniać składu i tworzyć kolejnych wersji produktu. Jedyne modyfikacje były podyktowane bieżącymi zmianami legislacyjnymi. To podkreśla starania firmy Olimp nad jakością produktu i bezpieczeństwem konsumentów, przy współmiernych efektach, skuteczności działania.

Niniejszy ranking został przygotowany w oparciu o własną analizę sprzedaży i popularności produktów na podstawie ocen klientów w sklepach partnerskich PBC oraz portalach internetowych: Allegro, Amazon, Bodybuilding. Przy tworzeniu rankingu wzięto również pod uwagę analizę składników i dawek substancji czynnych oraz dostępność produktu w Polsce. Porównanie informacji o produktach nie ma charakteru wiążącego, a jedynie informacyjny. Olimp Laboratories Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy lub braki w niniejszym opracowaniu, ani za jakiekolwiek decyzje zakupowe podjęte w związku z tym opracowaniem. Zaprezentowany ranking nie zwalnia konsumenta z przeprowadzenia własnej analizy oferty produktów dostępnych na rynku. Zamieszczenie w rankingu znaków towarowych, znaków handlowych, nazw firm i innych oznaczeń przedsiębiorstwa ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi naruszenia praw do tych oznaczeń.ped-180g-.html
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel